• Minu konto
    Logi sisse
Korv:
Korv
info: Teie ostukorv on tühi!
Sisestage, millist toodet otsite
Blogi
Kuidas eemaldada trükis oma jopelt?

Kuidas eemaldada trükis oma jopelt?

Trükise eemaldamine jopelt võib olla problemaatilisem kui teistelt rõivastelt. Miks? Joped on valmistatud teistsugustest materjalidest kui T-särgid või dressipluusid. Siiski on olemas meetodid, mis on samuti tõhusad, esimene neist on triikraud, teine fööni või riidehöövriga ning kolmas meetod nõuab isopropüülalkoholi või küünelaki eemaldajat atsetooniga.

Triikraud, rätik ja küpsetuspaber

See on üks kõige populaarsemaid meetodeid, et eemaldada print riietelt. Selleks on vaja triikrauda, kuiva rätikut ja küpsetuspaberit. See seisneb selles, et asetate rätiku jope sisse, kus on trükis, asetate küpsetuspaberi trükise välisküljele ja triikraua keskmise võimsusega. Hästi tehes on see väga tõhus ja lihtne kodus teha. Siin on samm-sammuline juhend, kuidas seda täpselt teha:

 

  1. Asetage takk tasasele pinnale, selleks võib olla laud, lauaplaat või triikimislaud.

  2. Asetage kuiv rätik jope sisse, kus on trükis, asetage küpsetuspaber trükise kohale.

  3. Kuumuta triikrauda keskmisel võimsusel ja lülita välja auruvalik, triikida trükis läbi paberi umbes minutiks.

  4. Tõmmake paber ettevaatlikult maha ja proovige sõrmedega või plastkaardiga (nt krediitkaardiga) print maha kraapida.

  5. Kui see ei tule esimesel korral välja, korrake samme 3 ja 4.

Kuivati või auruti

See meetod töötab sarnaselt triikraua meetodiga, ainult et seekord ei ole vaja rätikut. Vajalikud materjalid on föön või auruti ja puhas lapp. See hõlmab trükise ühtlast kuumutamist, see on oluline, sest ühtlaselt kuumutamata trükis ei tule kergesti maha. Juhised, kuidas selle meetodi abil trükis jakilt eemaldada, on allpool:

 

  1. Asetage jope triikimislauale, lauale või töölauale nagu varemgi.

  2. Asetage puhas ja kuiv lapp trükise kohale.

  3. Kuumutage trükis ühtlaselt fööni või auruti abil.

  4. Kui see on kuumenenud, eemaldage lapp ja proovige sellega trükis maha kraapida, võite selleks kasutada ka sõrmi või plastkaarti.

  5. Kui katse ebaõnnestub, korrake protsessi.

Atsetoon ja isopropüülalkohol - tõhusad kemikaalid trükise eemaldamiseks jopelt

See meetod on veidi riskantsem, see võib värvi muuta jope värvi või kahjustada seda, seega enne selle proovimist tuleks teha katse väikesel alal, jope nähtamatul pinnal. Selle meetodi jaoks vajame küünelaki eemaldajat atsetooni või isopropüülalkoholiga ja puhast lappi. Näitan kogu protsessi allpool:

  1. Nagu alati, kui eemaldate sõrmejälgi, peab jakk olema tasasel pinnal.

  2. Anname oma keemiat lapile ja teeme proovi jope nähtamatul alal.

  3. Kui kemikaalid ei kahjusta kangast, võime jätkata.

  4. Me hõõrume trükise leotatud lapiga ja laseme kemikaalil sellesse imenduda, oodates 5-6 minutit.

  5. Selle aja möödudes proovime trükki maha kraapida, kas sõrmedega või plastkaardiga.

Kokkuvõte

Prindi eemaldamine jopelt võib olla keerulisem kui teistelt rõivastelt, kuna see on valmistatud erinevatest materjalidest. Siiski on olemas tõhusad meetodid, mida saab kasutada. Esimene on triikimismeetod, mille puhul on vaja triikrauda, kuiva rätikut ja küpsetuspaberit. See tähendab, et triikida trükis läbi paberi, mis pehmendab trükise, mis võimaldab seda maha kraapida. Teise meetodi puhul kasutatakse fööni või aurutajat ja puhast lappi, ühtlane kuumutamine aitab meil soovimatu trükise eemaldada. Kolmanda meetodi puhul kasutatakse isopropüülalkoholi või küünelaki eemaldajat atsetooniga, mis mõlemad eemaldavad trükise tõhusalt, kuid nõuavad ettevaatust, et mitte kahjustada jope kangast.