REKLAAMSEADMETE TOOTJA | KIIRE TARNEAEG | TASUTA NÕUSTAMINE
Trükikoda

Siiditrükk - mis see on?
Siiditrükk ehk sõeltrükk on tehnika, mis leiutati suurte pindade trükkimiseks. Nagu võite arvata, on selle meetodi puhul kõige olulisem ülesanne loomulikult ekraanil, mis võimaldab luua konkreetse kujunduse ja seejärel kanda selle valitud trükimaterjalile. Trükiekraani iseloomustavad selle võrgusilmad, mille läbimõõt ei ole liiga suur. See võimaldab tinti väga täpselt edasi kanda ja säilitada kõrgeima kvaliteediga trükikvaliteedi.
Vaadake ka teavet püsivama märgistamise, näiteks lasergraveerimise kohta, mida me kasutame ka mõnede oma toodete märgistamiseks.
Siiditrüki eelised
Üks suurimaid sõeltrüki eeliseid on muidugi selle abil loodud materjalide väga suur vastupidavus. Me võime olla kindlad, et selle tehnikaga tehtud T-särgi trükis ei pesu liiga kiiresti maha. Seega on panustamine toodetesse, mis on loodud siiditrükiga, investeering tulevikku. Samuti ei saa jätta mainimata, et selle meetodiga trükitud rõivad või plastmassid ei kaota oma välimust, kui nad puutuvad kokku vee või UV-kiirgusega. Seega, kui me kavatseme oma rõivaid karmidele ilmastikutingimustele allutada, on siiditrükk suurepärane lahendus.
Vt: reklaamkliiatsid
Siiditrüki puudused
Siiditrüki puuduseks on see, et see ei ole väga tõhus. Kui võrrelda seda tehnikat teiste trükimeetoditega, märkate, et see on tõesti väga aeganõudev. See on väike puudus, kuid pidage meeles, et kui me tahame, et miski oleks meie raha väärt, peame seda pikalt ootama. Järgmine vähene puudus, mis on siiditrükkimise puhul, on musta "läbi paistev" efekt, kui me otsustame trükkida valget värvi tumedale materjalile. See kõik sõltub aga eelkõige materjalist endast ja kasutatavast tindist, nii et kui valite kvaliteetse toote, on see probleem välditav. Viimane puudus võib olla see, et siiditrükk on reserveeritud suure hulga trükiste tootmiseks, sest väikeste tiraažide puhul ei ole see lihtsalt kuluefektiivne.
Siiditrükk - kohaldamine ja toimimine
Sõelaprint on tehnika, mida kasutatakse nii väikeste pindade kui ka palju suuremate pindade trükkimiseks. Seda meetodit kasutatakse kujunduste kandmiseks sellistele materjalidele nagu plastik, papp, foolium, puit, kangas, metall ja paljud teised. Nagu juba mainitud, on selle trükkimisviisi suur eelis see, et trükised on vastupidavad kõikidele välistele teguritele. Seetõttu kasutatakse siiditrükki väga sageli esemete puhul, mis on nendega kokkupuutuvad, näiteks reklaamtahvlite puhul. Lisaks kasutatakse seda tehnikat mitmesuguste toodete, näiteks ümbrike, foolium- ja paberkottide või etikettide puhul. Mõned meie trükitud reklaamkottidest on samuti tähistatud siiditrükiga. Sellel meetodil ei ole materjali- ega suurusepiiranguid ning seetõttu kasutatakse seda väga sageli paljudes erinevates olukordades. Lisaks kottidele trükime siiditrükiga ka ettevõtte trükitud
dressipluusid ja polosärgid.
Siiditrükk toimub trükitud vormile väikese võrgutüki pealekandmisega, mis ilmub šablooni kujul. Šabloon tehakse nii, et trükkimata ala on kaetud, nii et trükivärv tungib ainult katmata osadele. Selle tulemusel tekib soovitud trükis. Aukude blokeerimise meetod ise sõltub sellistest aspektidest nagu materjal, šablooni tihedus ja tindi tüüp. Enamasti kasutatakse siiski ekraani katmist spetsiaalse valgustundliku emulsiooniga, mis kõigepealt eksponeeritakse, seejärel arendatakse ja kõige lõpus pestakse fikseerimata elemendid välja. Selliselt ettevalmistatud šabloon on seejärel valmis trükkimiseks.
Vt: trükitud paelad
Millest tunnete ära siiditrükkimise?
Hoolimata näilisest, ei ole siiditrüki äratundmine nii lihtne, kui see võib tunduda. Esimene asi, millele tähelepanu pöörata, on värv. Hõbedane, kuldne, täisvärvitrükk või tonaalsed üleminekud ei ole midagi keerulist, nii et värvid lihtsalt näevad head välja. Kõige rohkem peaks aga ütlema tekstuur. Kui te vaatate ruudutrükki lähemalt, märkate väga väikseid ruudukesi, millest tint on läbi käinud. Seega, kui märkate, et pind ei ole täiesti tasane, on see märk sellest, et tegemist on siiditrükiga.